Quantcast
Channel: Befektetési lehetőségek, legjobb befektetés, pénzügyi befektetés, jó befektetési ötletek » befektetési arany árfolyam
Viewing all articles
Browse latest Browse all 6

Befektetési arany vásárlás

$
0
0

Befektetési arany vásárlás

Ha valaki befektetési céllal vásárol aranyat, akkor azt várja tőle, hogy az értékét biztonságosan őrizze, magas hozamot biztosítson számára és könnyen átválthassa, ha készpénzre van szüksége.

Az arany viselkedésében inkább a világ minden táján elfogadott valutákhoz hasonlítható, csakhogy az aranyat nem lehet úgy előállítani, mint a pénzt. A befektetési szakemberek az aranyra úgy tekintenek, mint egy részvényre, de ez sem egészen igaz, mivel a részvényekkel ellentétben nem fizet osztalékot, csak az árfolyam emelkedéséből juthatnak hozamhoz a tulajdonosok. Az arany tulajdonképpen egy független értékmérő és értékőrző, amit mindenki az egész világon elfogad egyedi csereeszköznek, e tulajdonsága miatt válságok és fellendülések idején egyaránt megőrzi, vagy akár növeli is az értékét.

Az arany iránti kereslet jelenleg 3-4-szeresen haladja meg a kitermelés nagyságát, és a jövőben ez az arány várhatóan még nagyobb lesz, igazából ez a tény az, amely növeli az arany árfolyamát. Az arany befektetési döntések meghozatalához fontos ismerni, és ajánlatos követni az aktuális arany árfolyam alakulását.

Magyarországon az Európai Unióhoz való csatlakozás óta jelent meg a befektetési arany fogalma és különleges elbírálása. Az ÁFA törvény szerint a befektetési arany termékek mentesek az adó (ÁFA) alól. A befektetési aranyra egyébként vámmentesség is vonatkozik, azaz a Európai Közösségen belül mennyiségi korlátozás nélkül, szabadon mozgatható. Viszont az arany vételéből és eladásából származó árfolyamnyereség adóköteles, a jelenlegi szabályok szerint 16 százalék adó terheli a nyereséget.

Befektetési aranynak minősülnek a következők:

1. legalább 995 ezrelék tisztaságú, 1 grammot meghaladó súlyú aranyrúd vagy lemez

2. legalább 900 ezrelék tisztaságú arany érme, amelyet

· 1800 után vertek,

· a kibocsátó országban hivatalos fizetőeszközként forgalomban van vagy volt,

· a piaci értéke nem haladja meg 80%-nál nagyobb mértékben az aranytartalmának aktuális arany szabadpiaci értékét.

Arany befektetési formák:

1. Fizikailag a tulajdonunkban lévő befektetési arany – aranyrúd vagy aranyérme formájában, ilyenkor a megvásárolt aranyunkat kézhez kapjuk, de gondoskodnunk kell a biztonságos szállításról és tárolásról egyaránt, amely növelheti a befektetéshez kapcsolódó költségeket. Fontos, hogy a fizikai arany vásárlásakor a London Good Delivery gyártótól származó 999,9 ezrelék tisztaságú aranyrudat, aranytömböt vagy széles körben ismert befektetési arany érmét válasszunk.

2. Fizikai aranyban (goldgram) vezetett és tárolt aranyszámla, ahol megosztva tulajdonolunk befektetési aranyat. Ez a megoldás alacsony kezelési és tranzakciós A költségekkel működő arany befektetési forma. Ekkor is fizikai aranyat vásárolunk, de az arany nem kerül ki az aranyszámlát működtető cég páncélterméből, mivel azt 12,5 kg-os, a befektetők között megosztott tulajdonban lévő aranyrudakban tárolják.

3. Fizikai arany hátterű befektetési vagy tőzsdei alapok (arany ETF – Exchange-Traded Fund) vásárlása. Ebben az esetben közvetett módon lehet aranyba fektetni. Olyan értékpapírokat vásárolnak az alapkezelőnél vagy tőzsdei úton vásárolni és eladni, amelyek aranyat vásárolnak és tárolnak, vagy arany bányászattal és finomítással foglalkozó vállalatokba fektetnek.

Mindhárom formának vannak előnyei és hátrányai egyaránt, ezért érdemes tájékozódni az aranybefektetési-döntés meghozatala előtt, hogy melyik forma lesz számunkra a legmegfelelőbb.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 6

Latest Images

Trending Articles